Aktuality

 • 21.10  Low costovú sériu longfilov Vaper Pub sme doplnili o sladké turecké želé - 60ml Turkish Delight. A svetoznámy Dinner Lady prichádza so sériou 60ml longfillov CORE, kde nájdete 3 chladivky a jednu ovocnú a koláčovú príchuť.
 • 21.10  Obľúbené pody OXVA XLIM sme konečne naskladnili. Krásny malý pod s displejom a vynikajúcom podaním chuti.
 • 20.10  Ďalší Caliburn, tento krát AK2 alias KOKO2, s automatickým poťahom a malinkým zovňajškom. Pre motačov máme GeekVape DIY v2 sadu náradia a nové Wotofo špirálky.
 • 19.10  Opäť sme naskladnili longfilly 5 Elements, Big Tasty a Pod Salt X.
 • 16.10  Prémiový vzhľad RDTAčka RIPLEY MTL/RDL 22mm od Ambitions Mods určite zaujme a navyše má inovatívny Xylema systém na prívod náplne. Naskladnili sme shortfilly od Ciderhouse, Bloom, Coil Spill, a Milkman.
 • 14.10  Kvalitné prémiové produkty prezentuje ARCANE 13 RDA s gravírovaným telom a luxusná DIY sada náradia v koženom puzdre Mime´s Masterfull Toolbag.
 • 13.10  Just Juice SALT e-liquid - až 13 dobre známych príchutí s obsahom nikotínovej soli. Veľmi obľúbené sú už vo forme shortfillov, a zahanbiť sa nedala ani longfill verzia. Krásny atomizér za ešte krajšiu cenu, to je Aspire Nautilus GT Mini Anniversary Edition s 22mm priemerom.
 • 10.10  Spustili sme súťaž o novinku Samurai Vaping longfill na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.
 • 8.10  Konečne nový squonk v ponuke... či skôr hybrid, ktorý vie byť 2 baterkoví box mod, alebo squonk - Wotofo Profile Squonk Mod. Nemecké 120ml longfilli zo série SAMURAI ponúkajú z koláčovky, chladivky, ale aj ovocné, či nápojové príchute. 
 • 6.10  Doskladnili sme arómy Vapenatura, vyrobené na čisto prírodnej báze, bez pridaného cukru, sladidiel a iných umelých látok zvýrazňujúcich chuť.
 • 6.10  Nárazu a vode odolná sada na továrenské hlavy - GeekVape Aegis 2 S100. Limitovaná edícia od qp design KONG RDA s 28mm priemerom s bohatou výbavou v ktorom bude neskutočne chutiť nová séria longfilov od Ohmboy Rhubarb Chilled - kde v každej je ako základ rebarbora, doplnená o ovocie s chladivým podtónom.
 • 5.10  Pridali sme nový spôsob doručenia prostredníctvom 123kuriéra a upravili poštovné pri Packeta kuriérovi (exRemax). Viac info v článku.
 • 4.10  Obľúbené náplne s nikotínovou soľou Juice Sauz prichádzajú s novou príchuťou Bubble Candy a zároveň pridávajú možnosť obsahu nikotínu 5mg/ml.
 • 4.10  Málo miesta = výpredaj / akcia
 • 1.10  Nástupca vode / nárazu a prachu odolného modu je tu - GeekVape Aegis Solo 2 S100 Mod.
 • 29.9  Dnes tu máme 4 legendárne príchute od anglických Prohibition Vapes v 120ml longfill sérii BIG VAPE. Tá žuvačka je proste nezameniteľná!
 • 28.9  Trochen luxusu predstavuje dicodes Dani Box 21700 DLC a dicodes Dani Box Mini DLC. Z limitovanej edície máme Precisio MTL RTA z damaškovej ocele od BD Vape. A už zajtra sa začne predaj Taifun GT ONE RTA od Smokerstore.... alebo radšej mini podík s displejom Oxva XLIM ?
 • 24.9  Reload S RTA je jednošpirálkový DL-kový atík spoza oceánu a pre MTL-károv je tu Steam Crave Mini Robot RTA. Séria longfillov Octopus sa rozrástla o 5 nových príchutí.
 • 23.9  Obľúbené tabakové maceráty AZHAD´s ELIXIR opäť skladom a ďalšia varianta od Dovpo BLOTTO single coil RTA.
 • 22.9  BP Mods prináša mechanický squonk mod Bushido BF a oceňovaný anglický Doozy Vapes predstavuje sériu 60ml tabakových longfillov Baccy Roots.
 • 14.9  Nechajte sa inšpirovať novou sériou mini recenzii od nás, ktoré vám môžu uľahčiť výber. Tá prvá je od Maja z e-Smoke.
 • 14.9  Dizajnový SBS mod od Vapefly sa volá Brunhilde SBS a s batériou 21700 dá až 100W výkon.
 • 10.9  Po prvotnom úspechu aróm talianskej značky Suprem-e, rozširujeme ponuku o sériu Firstlab. Môže sa pochváliť až 4 tabakovými, 5 koláčovými a 1 ovocným mixom.
 • 8.9   Už aj u nás Caliburn A2, nástupca najúspešnejšej cigaretky za posledné roky. Pribudli aj nové longfilly z rakúskej dielne PJ Empire - bez chladivého efektu No Ice Indigo Flow a Shake O Mio - jahodový milkshake s kockami ľadu. 
 • 7.9   Predstavujeme 2 nové RTAčka, Hellvape Fat Rabbit RTA 28mm a Eclipse RTA 24mm, ktoré vzniklo spoluprácou Yacht Vape a recenzenta Mike Vapes. Dve nové arómky od Full Moon zo série Jungle Wawe - Gold Stream a Lime Citrus. Nová séria ovocných Longfillov z nemecka sa volá Mála Hua.
 • 2.9   Obľúbené a dlho vypredané longfilli OHMBOY opäť skladom. Ich základom je viacero druhov ovocia doplnených o "poklady zo záhrady". Čaro leta ...
 • 27.8  Pribudli ruské ručne motané špirálky LANSKOV a britský výrobca Juice Sauz rozširuje radu náplní s nikotínovou soľou s OVER THE BORDER za super cenu.
 • 25.8  Z nemecka prišiel prémiový atík Steampipes Cabeo RTA, ktorý je v DL, ale aj MTL variante. Samozrejmosťou je plno dielov na prispôsobenie poťahu. Zaradili sme do ponuky batériu typu 18650 Molicel P26A 2600mAh, ktorá v testoch obstála lepšie ako Sony VTC5A.
 • 21.8  sa opäť uskutoční Vape zraz / ochutnávka noviniek z našej ponuky. Ste srdečne pozvaný do Vinopolitanu na Nám. SNP 6 v BA.
 • 19.8  Trochu potešíme priaznivcov tabakových príchutí a to 60ml longfillom Tobacco Bastards PLUM - tabak s boubonom a slivkou a arómou od tej istej firmy Orange Tobacco, shortfill prezentuje overený 70ml Bright Tobacco od Liqua. Doskladnili sme Figura náustky a pre MTL-károv fajné MTL CTR náustky.
 • 15.8  Jednoduchý mod pre začiatočníkov na vymeniteľné batérie - VooPoo Musket 120W, niečo pre fajnšmekrov od Vape Systems Caiman v4 RDA a konečne nové ovocné longfilly od IVG Beyond.
 • 10.8  Opäť sme naskladnili obľúbený Steam Crave v3 RDTA.
 • 6.8   Pred víkendom ponúkame Lost Vape Hyperion DNA mod, na ktorý môžete osadiť atík Siren 4 MTL RTA a naplniť sviežou sériou 60ml longfillov Sparkling Vibes.
 • 4.8   Z Gréckej dielne predstavujeme high-end atomizér D.R.A.M IV RTA v troch prevedeniach + príslušenstvo.
 • 3.8   Ovocná séria 120ml longfillov 5 ELEMENTS, ideálna do automatického podíku Uwell Whirl, alebo aj do Wotofo SRPNT RDA 24mm.
 • 2.8   Už sú známi výhercovia pravidelnej týždennej súťaže z objednávok vytvorených na e-shope. Gratulujeme

Limitovaná akcia

  

Venujte darčekovú kartu

  

Kategórie

Zľavnené produkty

Ako si vybrat spravny eliquid_esmoke (www.e-smoke.sk)

Ako si vybrať správny e-liquid (náplň)?
Výber liquidu je veľmi dôležitou otázkou spokojného používania. Pri správnom výbere e-liquidu treba zohľadniť typ elektronickej cigarety, hustotu náplne (pomer VG/PG) a silu nikotínu.
 
Čo musím vedieť o VG/PG?
Náplne do elektronických cigariet sú k dispozícii v mnohých variantoch a pomeroch rastlinného glycerolu (VG) a propylénglykolu (PG)– 50/50, 70/30, 80/20. Práve tieto dve zložky rozhodujú, či bude e-liquid riedky alebo hustý. Vyšším obsahom PG zložky je liquid redší, znižuje sa množstvo vytváranej pary ale je zvýšená chuťová zložka a lepšia viazanosť nikotínu. Naopak, ak liquid obsahuje viac VG zložky, bude hustejší a zároveň bude vytvárať viac pary. Je preto vhodný na DL (poťah priamo do pľúc, ako vodná fajka) používanie a na tvorbu hustých a veľkých mrakov. Výber správneho pomeru VG/PG odohráva veľmi dôležitú úlohu pre správne fungovanie elektronickej cigarety. Ak budete do e-cigarety vyžadujúcej husté náplne nalievať tie riedke, bude vám pretekať a naopak, ak do cigaretky stavanej na klasické náplne (VG50/PG50) budete dávať tie hustejšie, tak sa vám oveľa skôr spály žhaviaca hlava.

Ako si vybrat spravny eliquid_esmoke (www.e-smoke.sk)

Aká sila nikotínu je pre mňa tá pravá?
Pre bývalých fajčiarov sa jedná o jeden z najkritickejších bodov prechodu na e-cigaretu. Jedná sa o individuálnu otázku, pretože je ovplyvnená jednak počtom vyfajčených cigariet za deň, ako i výkonnosťou zariadenia a v neposlednom rade subjektívnymi pocitmi každého používateľa. Bežný obsah nikotínu v klasických e-liquidoch sú: 0, 3, 6, 9, 11, 12, 16, 18, 20 mg nikotínu / ml. Podľa zákona TPD, ktorý v Európskej únii obmedzuje distribúciu a predaj tabakových výrobkov, už nie je možné legálne zohnať liquid silnejší ako 20 mg/ml.
Nepísaným pravidlom je, že fajčiarovi, ktorý fajčil ľahké cigarety s nižším obsahom nikotínu (0,5-0,7%) stačí max.12 mg nikotínu / ml. Odporúčame začať s obsahom nikotínu 6 až 9 mg/ml. Tvrdé cigarety s vyšším obsahom nikotínu (0,8-10%) sa rovnajú 12-18 mg nikotínu / ml. Ak ste úplný začiatok a odporúča sa prvýkrát kúpiť e-liquidy o rôznej intenzite, aby ste presne odhadli silu nikotinu, ktorá vám najviac vyhovuje.
throat hit esmoke_ako si vybrat e-liquid (www.e-smoke.sk)
Pri nedostatku nikotínu skúste silnejšiu variantu, použiť výkonnejšie zariadenie alebo prejsť na DL poťahovanie. Ak vás pri používaní liquidu škriabe v krku, zvoľte si náplň s nižším obsahom nikotínu. Za vyskúšanie stoja aj náplne s obsahom nikotínovej soli. Vždy si môžete liquid s vyšším obsahom nikotínu zriediť s liquidom s nižším obsahom nikotínu, alebo s 0mg nikotínu. 10 ml fľaštička liquidu vydrží priemernému fajčiarovi zhruba 3-4 dni.
Prestaň fajčiť, daj si jablko!
Výber príchutí už zostáva len a len na osobných preferenciách. Bývalí fajčiari volia najčastejšie tabakové príchute. Výrobcovia sa snažili vyrobiť liquidy, ktoré by sa chuťou blížili čo najviac niektorým konkrétnym značkám cigariet. Vhodné je vyskúšať i iné. Paleta chutí je naozaj pestrá. Na výber máte ovocné príchute, ale aj koláčové, nápojové, sladké cukríkové, žuvačkové a osviežujúce s chladivým podtónom, atď. Liquidy sa dajú akokoľvek kombinovať. Namiešajte si tabak s ovocím, dve rôzne sily mg nikotínu, aby výsledná chuť a sila bola pre vás tá pravá. Fantázii sa medze nekladú.
ako si vybrat e-liquid esmoke

Vhodné e-liquidy pre MTL vaping, pre fajčiarov
Keď ste bývalý fajčiar resp používate zariadenie na MTL – šlukovanie (poťahovanie štýlom ústa-pľúca podobne fajčeniu klasickej cigarety), odporúča sa držať hustoty 50/50. Ideálny pomer VG/PG pre väčšinu MTL zariadení s miernou produkciou pary a s dobrým podaným chuti. Niektoré MTL liquidy majú pomer VG/PG 30/70. Čím viac zložky PG však liquid obsahuje, tým je redší a ľahšie vyteká, prípadne presýti žhaviacu hlavu. Keďže pri šlukovaní sa para (aerosól) dostáva najprv do úst, je možné použiť vyššie dávky nikotínu (až do 18mg/ml) a aj náplne s nikotínovou soľou!

Náplne s pomerom VG/PG 30/70 - Dekang
Náplne s pomerom VG/PG 50/50 - Emporio, Aramax, Liqua, Imperia
náplne s nikotínovou soľou v pomere VG/PG 50/50 - JUICE SAUZ SALT, Minimal

ako si vybrat spravny eliquid (www.e-smoke.sk)

Vhodné e-liquidy pre DL vaping – veľké husté mraky, triky
Ak máte vape na DL, čiže zariadenie na veľkú produkciu hustej pary, vyžaduje sa používať husté e-liquidy s najmenej s 70% podielom glycerínu (VG/PG 70/30). Majte na vedomí, že čim vyšší pomer VG, tým je aerosol hustejší. Pri DL poťahovaní sa musia zvoliť oveľa slabšie hodnoty nikotínu, z dôvodu priamej distribúcie aerosólu do pľúc. Pre DL poťah je vhodné použiť liquidy o hodnotách 0-6 mg/ml nikotínu.

Náplne s pomerom VG/PG 70/30 - Dekang High VG, Lost Fog, Cosmic Fog
Náplne s pomerom VG/PG 80/20 - FUUG LIFE

Príznaky predávkovania nikotínom
U otráveného jedinca sa najprv prejavuje stimulačný efekt nikotínu, ktorý zahŕňa nepokoj, nervozitu, úzkosť, trasenie končatín, zvýšený krvný tlak, potenie, bledosť, bolesti hlavy a búšenie srdca, studený pot. Objaviť sa môžu epileptické záchvaty a tráviace ťažkosti ako je zvýšené slinenie, nevoľnosť, zvracanie a hnačka.