Aktuality

 • 4.4   Skompletizovali sme švajčiarsku long-fill sériu VAPE LOUNGE, doplnili novinky COSMOPOLITAN a BRAMBLE od britských SUPERGOOD a rozšírili sériu aróm DON CRISTO.
 • 29.3  Od dnes sa konečne dá platiť kartou za vytvorené objednávky na e-shope. Akceptované sú karty Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, Apple Pay a Union Pay.
 • 26.3  Objednávky cez e-shop si môžete vyzdvihnúť aj osobne v našej predajni. Od pondelka do piatku od 9-tej do 19-tej. V sobotu a nedeľu je zatvorená.
 • 24.3  Druhá séria Shake & Vape príchutí od AEON sa volá Journey Classic a budete mať nebíčko v papuľke...
 • 19.3  Pri doručení zásielok prostredníctvom spoločností REMAX a Zásielkovňa nám boli zvýšené ceny, ktoré sme museli zohľadniť v poštovnom pri uvedených prepravcoch. Stále ale máte na výber aj iných dopravcov bez zmenenej ceny, resp. s doručením zadarmo.
 • 15.3  UPOZORNENIE - z dôvodu vyhlásenia núdzového stavu v SR je predajňa ZATVORENÁ. Možný je len osobný odber objednávok z e-shopu, resp. zaslať objednávky dopravnou spoločnosťou. E-shop funguje v normálnom režime.
 • 13.3  Predajňa a aj e-shop funguje zatiaľ bez obmedzení.
 • 10.3  Prvá várka nových Shake&Vape predstavuje Strada a čajovú edíciu KTS TEA.
 • 7.3   Krásna drevená mechanika od tureckých Fakirs Mods sa volá Illusia S-25 Mech Mod. Od tabakových bastardov predstavujeme ich Custard Bastard sériu a britská Dinner Lady pre zmenu prináša tabakovú sériu. Chorvátsky Infamous uvádza špeciálnu príchuť Gin&Tonic.
 • 28.2  Už ste si namiešali vlastný liquid v našom Catch´a Bana Vape Bare? Ešte nie, tak máme pre vás súťaž na našom Facebooku a Instagrame, kde môžete svoj mix vyhrať.
 • 26.2  Od dnes si môžete vytvoriť vlastný liquid z nášho Catch´a Bana Vape Baru aj na e-shope a nechať si ho zaslať domov. Poď mixovať!
 • 24.2  Dnes spúšťame prvú fázu projektu Catch´a Bana Vape Bar v našej predajni. Príď si namiešať svoj vlastný liquid, alebo si objednaj jeden z hotových receptov.
 • 21.2  Niečo nové sa chystá v našej predajni... už o pár dní.
 • 15.2  Ketchi Coils predstavuje špirálky AZAZEL a z UK prichádzajú pobrexitové shortfilly Cotton&Cable, Dinner Lady uvádza tabakovú líniu longfillov a Dovpo Odin 200W Box Mod za lepšiu cenu bez DNA čipu.
 • 7.2  Ako jedny z mála na svete vám ponúkame limitovanú edíciu D.R.A.M. III RTA v prevedení Matte Black. Z tej istej dielne, teda K&C Mods, prišli aj ručne robené špirálky. Kvalitu nezaprie ani Aspire Nautilus GT atomizér na továrenské hlavy - určený pre MTL.
 • 3.2  Pozrite sa na kooperáciu Aspire a High-end výrobcu Taifun a na ich spoločný projekt s názvom Aspire Nautilus GT set. Alebo snehobiely Dotmod dotAIO LE, čierny Vapor Giant Kronos 2 S DLC, či Taifun GT IV S. Vo všetkých si vychutnáte ovocné NOMZ X2 liquidy.
 • 28.1  Znížili sme ceny na šmakocinkách od Twist, FRYD, Banana Butt, Bogan Brews, Coastal Clouds, Kings Crest a BRWD. Mlsanie začína...
 • 27.1  Easy Side Box Mod od Ambition Mods opäť skladom a aj v dvoch nových prevedeniach.
 • 21.1  V ponuke sa objavili nové príchute od obľúbených Infamous, či tabakové arómy od Empire Brew Pirates a ovocné shortfilly od Harmony Loco. Vyskúšať ich môžete v novom atíku Nautilus XS, či Zenith PRO Tanku. K setom pribudli Zelos 2.0 a dva POD systémy Jester a Crown POD.
 • 18.1  Sa uskutoční v poradí už 26 zraz vo Vinopolitane a tentokrát okrem občerstvenia a tomboly budú na ochutnávku Strawberry Queen a Tobacco Bastards.
 • 17.1  Už aj druhá várka náustkov je na stránke. Medzi nimi sú aj krásne drevené kúsky. Už ste ochutnali nové príchute od Infamous?
 • 13.1  Prvá várka náustkov je online. Úplne nová séria Vapor Giant náustkov pre DL a MTL. 7 druhov a z každého 4 varianty...
 • 11.1  Nadupaná zásielka od high-end výrobcov Fakirsmods dorazila. Najnovšia drevená Illusia-C s Dicodes čipom, krásne drevené Illusia-S 18 mechanické mody na 18650, či 18350 batérie a gravírovaná Illusia ION Mech mod 18350... Iba pre tých, ktorý vedia čo chcú.
 • 3.1  Po troch kráľoch prichádza štvrtý, kráľ Milan a je to NÁŠ ČLOVEK. Tento k vám bude chodiť každý pracovný deň, lebo je to nový VAPE kuriér. Pre našich zákazníkov z hlavnej dediny (čítaj Bratislava) spúšťame nové možnosti doručenia e-shopových objednávok.

Limitovaná akcia

  

Venujte darčekovú kartu

  

Kategórie

Zľavnené produkty

Ako si vybrať e-cigaretu
Chcete vyskúšať elektronickú cigaretu, ale neviete, akú si vybrať? Ponuka je skutočne veľká a začiatočník sa v nej ľahko stratí, prípadne si nemusí vybrať vhodnú e-cigaretu. Pri nevhodnom vybraní e-cigarety môže e-liquid pretekať alebo prskať do úst a tak pokaziť celkový pôžitok z vapovania. Pred samotným nákupom elektronickej cigarety by predovšetkým začiatočníci mali vedieť, podľa čoho sa orientovať. Nasledujúci návod vám vysvetlí, ako jednoducho si vybrať tú správnu e-cigaretu a načo si dávať pozor.

MTL alebo DL, aký je rozdiel??
Zatiaľ čo klasické cigarety sa fajčia jedným spôsobom, pri tých elektronických sú možné hneď dva: priamo do pľúc (DL – Direct Lung) alebo ústa-pľúca (MTL – Mouth to Lung). Medzi týmito dvoma štýlmi inhalovania je veľký rozdiel, čo má veľký dopad na výber zariadenia.

DL vs MTL (www.e-smoke.sk)

MTL - Mouth to lungs - Ústa-pľúca: Jedná sa o štýl vdychovania podobný fajčeniu klasickej cigarety - šlukovaniu. Para sa najprv potiahne do úst a až následne sa vdýchne do pľúc. Jedná sa o “pohodové” vapovanie s tuhším poťahom. Keďže para (aerosól) sa dostáva najprv do úst, je možné použiť vyššie dávky nikotínu. Odporúča sa používať náplne s pomerom zložiek 50%VG / 50% PG. Výsledkom je lepšie podanie chuti a menej dymu.

DL - Priamo do pľúc. Tu sa jedná o priamy nádych do pľúc. Ako keď sa zhlboka nadychuje vzduchu po behu alebo inej záťaži. Produkuje sa obrovské množstvo pary, ktoré je potrebné z atomizéra natiahnuť priamo do pľúc. Spôsobom ústa-pľúca by ste toľko pary nikdy nevdýchli a došlo by akurát k presýteniu hlavy, jej prskaniu, pretekaniu a prípadnému prežhaveniu. Odporúča sa používať náplne s pomerom 70% VG / 30% PG a hustejšie. Kvôli väčšiemu množstvu pary sa do pľúc dostáva vyššia dávka nikotínu, čiže sa odporúča sa používať náplne s nižšou koncentráciou nikotínu.

Kapacita batérie
Pri výbere správnej elektronickej cigarety je potrebné zohľadniť aj výdrž batérie. Fajčíte len príležitostne alebo do päť cigariet denne? Vaša elektronická cigareta nemusí byť príliš veľká, vystačíte si i so slabšou batériou. Samotnú výdrž ovplyvňuje predovšetkým prevádzkový výkon - čím nižší odpor špirálky/žhaviacej hlavy, tým viac energie jeden poťah spotrebuje.  

ako si vybrat elektronicku cigaretu (www.e-smoke.sk)

Kapacitu batérie voľte predovšetkým podľa počtu klasických cigariet, ktoré za deň vyfajčíte:

 • menej ako 5 cigariet denne: bohato stačí menšia kapacita do 650 mAh,
 • 5-10 cigariet denne: kapacita okolo 1100 mAh vám bude stačiť na celý deň,
 • 10-20 cigariet za deň: kapacita okolo 1500 až 2 000 mAh,
 • viac ako 20 cigariet denne: kapacita 3 000 mAh a viac (tzv. MOD a GRIP)

Na DL používanie sú vhodné hodnoty od 2500 - 3000 mA a vyššie. Samozrejme, čím väčšia kapacita, tým dlhšia výdrž, ale zároveň treba rátať aj s väčšími rozmermi a hmotnosťou! Na výber máte zariadenia buď so vstavanou batériou, alebo meniteľnou, na jednu, dve poprípade tri monočlánky. MTL-ko je na využívanie elektrickej kapacity oveľa šetrnejšie než DL poťah.

mody na monoclanky (www.e-smoke.sk)